28η Οκτωβρίου

Αγαπητοί μας γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 θα γίνουν εκδηλώσεις στον χώρο του σχολείου για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν από τους μαθητές/τριες της Δ΄τάξης όπου μπορούν να παρευρίσκονται και οι γονείς τους. Οι εκδηλώσεις θα διαρκέσουν από τις 8:30 έως 9:30.

Με τη λήξη των εκδηλώσεων οι μαθητές /τριες θα αποχωρήσουν.

Το ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ δε θα λειτουργήσει.

Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου η Σημαιοφόρος και οι παραστάτες μόνο θα πρέπει να βρίσκονται στον Ιερό Ναό της Αγ. Ευφημίας στις 10:00 για τη δοξολογία, συνοδευόμενοι από την εκπαιδευτικό κ.Κωνσταντινοπούλου Κων/να. Οι υπόλοιποι μαθητές/τριες που θα συμμετέχουν στην παρέλαση, θα πάνε στις 11:30 στη συμβολή των οδών Δεκελείας και Ελ. Βενιζέλου (Νέα Χαλκηδόνα).

Τα ρούχα της παρέλασης είναι:

κορίτσια: λευκό πουκάμισο, μπλε σκούρα φούστα, μπλε σκούρα καζάκα, καλσόν στο χρώμα του δέρματος και μαύρα παπούτσια.

αγόρια: λευκό πουκάμισο, μπλε σκούρο παντελόνι, μπλε σκούρα καζάκα, μαύρα παπούτσια.

Με τη λήξη της παρέλασης, οι γονείς παραλαμβάνουν τα παιδιά τους στο τέρμα της παρέλασης, στη συμβολή των οδών Δεκελείας και Χατζηγεωργίου (Δημαρχείο Νέας Φιλαδέλφειας).

Από τον Σύλλογο Διδασκόντων.