Διαγωνισμός ανακύκλωσης

Ο Μεγάλος Εκπαιδευτικός Διαγωνισμός Ανακύκλωσης Σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Δήμων της Αττικής, που διοργανώθηκε σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ένωση Δήμων της Αττικής (Π.Ε.Δ.Α), υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

Το σχολείο μας με την συμμετοχή τριών τμημάτων, Ε1, Ε2, ΣΤ2 συγκέντρωσε και κατέθεσε στο Δημαρχείο Νέας Φιλαδέλφειας - Χαλκηδόνας 2.753 τεμάχια.
Ευχαριστούμε τα παιδιά και τους γονείς για αυτή την προσπάθεια. Νιώθουμε κερδισμένοι ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.
Ο διαγωνισμός ολοκληρώθηκε στις 31/03, αλλά η ανακύκλωση συνεχίζεται.

η υπεύθυνη  εκπαιδευτικός
                                                                                                    Λ. Χριστούλη