Πρώτο βραβείο στο 5ο Πανελλήνιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες»

cyprus
O Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρει τους μαθητές της Δ΄τάξης, την εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής κ. Σακελλαροπούλου Ισμήνη, και τους εκπαιδευτικούς που συνεπικούρησαν το έργο της, δηλαδή τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς της Δ΄τάξης κ. Σανταλίδη Γεώργιο και Καρανάσιου Ευσταθία και την εκπαιδευτικό Πληροφορικής κα Σκιαδά Σταυρούλα για τη διάκρισή τους με την πρώτη θέση ανάμεσα σε 260 σχολεία, 14.500 μαθητές από Κύπρο, Ελλάδα και Ομογένεια που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, στον διαγωνισμό Μυθοπλασίας - Δημιουργίας του εγκεκριμένου από το Υπουργείο Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων της Ελλάδας και το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού της Κύπρου, 5ου Πανελλήνιου εκπαιδευτικού προγράμματος «Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες».
Ευχόμαστε ολόψυχα αυτή η εμπειρία να αποτελέσει για τους μαθητές μας, την πυξίδα και για άλλα υπέροχα εκπαιδευτικά ταξίδια!
Ο Σύλλογος Διδασκόντων

Τα παιδιά της Δ΄τάξης κάναμε ένα βίντεο για την Κύπρο. Αυτό είναι αφιερωμένο στην Αμμόχωστο (πόλη-φάντασμα). Αυτή η εμπειρία θα μας μείνει αξέχαστη γιατί μας έκανε να συνεργαστούμε και να αποδείξουμε την αξία μας!
Οι μαθητές της Δ΄τάξης